Česky English Russian
Drobečková navigace

KING KOIL > Pro hotely > Výběr hotelového lůžka

Tipy pro výběr hotelového lůžka

 

Velikost lůžka

 Ve většině světových hotelů (obzvlášť mimo Evropu) se používá jednotné označení:

  • King size (velikost cca 200 x 200 cm)
  • Queen size (cca 150 x 200 cm)
  • Full bed (cca 140 x 200 cm)
  • Twin bed (cca 100 x 200 cm)
  • V Evropě se lze navíc setkat i s velikostmi 90 x 200 a 80 x 200 cm.

 

Minimalni velikost jednolůžka dle "Evropské klasifikace hotelů" (hotelstars.eu) v České republice "Jednotná klasifikace hotelů", platné pro všechny certifikované hotely v 11 evropských zemích včetně ČR, Slovenska, Německa, Švýcarska Rakouska, je však stanovena na:

 

  • 90 x 190 cm u hotelů kategorie *,** a ***

  • 90 x 200 cm u hotelů kategorie 4 a 5 hvězdiček (dvojnásobek u dvojlůžek).

 

Velice důležité je upozornit na další kritéria z "Jednotné klasifikace hotelů" a to je kritérium povinné pro všechny typy hotelů (od jednohvězdičkových po pětihvězdičkové):

 

  • „kvalitní a dobře udržovaná matrace o minimální tloušťce 13 cm“ (v hotelech vyššího standardu naleznete většinou hotelové matrace vysoké 25 – 35 cm a někdy i vyšší).

 

Nepovinná ale vysoce bodovaná kritéria dle Jednotné klasifikace hotelů jsou také:

 

  • „matracový chránič“ ( je naprosto nezbytný z hlediska udržení správné hygieny hotelového lůžka)

  • 10% lůžek o délce min. 2,1m

 

Obě tato kritéria jsou považována u hotelů vyššího standardu za samozřejmá ale doporučujeme jejich splnění běžným hotelům – zákazník to vždy ocení.

 

Typ hotelového lůžka

Nejpoužívanějším typem hotelových lůžek jsou dnes lůžka s postelovou základnou tzv. „spring box“ (popř. „box spring“). Tato základna je dřevěný (popř. dřevěný s ocelovou konstrukcí) počalouněný rám osazený uvnitř pružinami. Tento „Springbox“ bývá většinou pro snadnější manipulaci osazen kolečky v části lůžka u hlavy. Je tedy možné v případě potřeby s lůžkem manipulovat. Maximální velikost je nejčastěji 120 x 200 až 120 x 220 cm, tzn. hotelová postel se většinou skládá ze dvou kusů „Springboxu“ vedle sebe.

 

Typ hotelové matrace

V hotelech nejvyšší kategorie naleznete téměř zásadně hotelové matrace pružinové (vzhledem k jejich kvalitě a životnosti) a to v provedení Bonnellové pružiny nebo taštičkové pružiny. Bonnellové matrace bývají často doplněny o tzv. topper který zaručuje vyšší komfort matrace a minimalizuje přenos pohybu. Je pravdou že v některých hotelech nižšího standardu naleznete i matrace „pěnové“, většinou z Polyuretanové pěny (PUR).

Podrobnější informace o hotelových matracích King Koil a Serta, jejich odlišnost od "klasických" matrací a věci na které je potřeba dbát při výběru kvalitní hotelové matrace Vám rádi sdělíme při výběru vhodné matrace pro Váš hotelový projekt.

 

Nabídka na míru vašemu projektu

Jestliže realizujete hotelový projekt, popřípadě pouze renovujete vybavení Vašich pokojů, neváhejte se na nás obrátit s žádostí o cenovou nabídku profesionálních hotelových matrací, lůžek, polštářů a povlečení.

 

V případě Vašeho zájmu či dotazu se na nás můžete s důvěrou obrátit na e-mailu: info@royalcomfort.cz popř. na tel. čísle +420 778 000 797, rádi Vám pomůžeme s výběrem kvalitní hotelové matrace popř. hotelové postele do Vašeho hotelu či penzionu nebo přímo s celou realizací Vašeho projektu.

http://www.muhldorfer.cz/index.php?oid=3665423

http://www.christian-fischbacher.cz/kolekce-lozniho-pradla

Chci zaslat nabídku