Česky English Russian
Drobečková navigace

KING KOIL > Pro hotely > Výběr hotelového lůžka > Hotelové matrace

Z naší produktové řady hotelových matrací King Koil doporučujeme pro hotely následující typy matrací:

King Koil® Diamond Pilow Top

Matrace nejvyšší hotelové kategorie. 3 zóny taštičkových pružin, Speciální chránič rohů matrace, několika vrstvá latexová komfortní zóna, topper pro zvýšení pohodlí. Výška matrace je 38 cm. Více informací o matraci Diamond Pillow Top zde.

 
Hotelová matrace pillow top

King Koil® Nobility

Matrace vyšší hotelové kvality. Matrace je již vybavena topperem se speciální paměťovou pěnou, je vytvořena pro nejvyšší komfort. Má dvě vrstvy pružin pro dokonalý komfort a podporu páteře, neobsahuje alergenní materiály. Nejlepší volba pro hotely vyšší kategorie. Výška matrace je 36 cm. Více informací o matraci Nobility zde.

 

 
 
Hotelová matrace Nobility
 

King Koil® Switzerland

Komfortní matrace s robusní konstrukcí. Vhodná pro všechny typy lůžek. Pro komfortnější pocit doporučujeme vybavit matraci topperem. Matrace je otočná, má pouze jednu tvrdost (5) - tvrdá. Výška matrace je 26 cm.  Více informací o matraci Switzerland zde.

Hotelová matrace Switzerland

Více typů matrací naleznete v kategorii MATRACE NA MÍRU.

 

 

Údržba hotelových matrací

Matracový chránič

Pro snadnou ochranu hotelových matrací se používají tzv. „matracové chrániče“ (mattress protector). Jedná se o pratelný povlak na matraci, měl by být z přírodních materiálů (nejčastěji bavlna). V hotelech můžete najít dvě verze, u levnějších matrací se jedná o povlak přímo natažený na matraci a opatřený zipem. U kvalitnějších matrací se jedná o snímatelný povlak opatřený gumou, který se nasazuje na matraci. Tento matracový chránič je velice důležitý pro hygienu lůžka a jeho životnost. Většinou bývá dodávaný přímo výrobcem matrace.

Péče o matraci

Životnost hotelové matrace je běžně 5-7 let, použití na delší dobu se především z hygienického hlediska stejně jako u koberců a dalších textilií nedoporučuje.

U hotelových matrací se navíc doporučuje matraci pro prodloužení životnosti otáčet (při zachování stejné kvality matrace). Zajímavostí je, že některé hotely mají zpracovaný naprosto precizní systém jak docílit toho, aby matrace zůstala stejně kvalitní po celou dobu životnosti a používají visačky s označením měsíců pro jasnou evidenci, zda byla matrace otočena.

Nejlepší hotelové matrace

Nejznámější a nejlepší hotelové řetězce světa používají většinou pro výrobu matrací svůj dlouhodobě testovaný a ověřený recept, kde tajemství je v jednotlivých detailech (seskládání jednotlivých vrstev, použité typy i tloušťky materiálů). Ladění těchto detailů a zkoušení jednotlivých materiálů zabere konkrétnímu hotelu (hotelovému řetězci) většinou měsíce až roky testování a podílí se na něm tým specialistů, kteří se sestavení ideálního hotelového lůžka věnují. Většina managerů v této kategorii hotelů, si totiž uvědomuje, že kvalitní hotelová matrace a hotelové lůžko je základem opravdu kvalitního hotelu a že host kvalitní hotelové postele vždy pozná a je ochoten si za kvalitní hotelovou postel i připlatit. Odměnou bývají naprosto spokojení hosté oceňující, že management se výběru ideální hotelové matrace opravdu věnoval. Hosté si pak běžně i konkrétní typ hotelové matrace objednávají i do svého domova (často včetně polštářů, dek i povlečení).

http://www.muhldorfer.cz/index.php?oid=3665423

http://www.christian-fischbacher.cz/kolekce-lozniho-pradla

Chci zaslat nabídku